wz
3,
k

NOVINKY

NAŠI PSI

ŠTĚŇÁTKA

ODCHOVY

ODKAZY

KONTAKT

RŮZNÉ

KNIHA NÁVŠTĚV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

.

.

.

.

.

..

Naše Irluka, BIG na soutěži Šampion šampionů 2016

Naprosto neuvěřitelný zážitek, obrovský nával emocí, dojmy pro celý život, tím všem se dá popsat choďák Jch.CH. ČR Irluka Krosandra „Luky“ na bedně na soutěži Šampion šampionů 2016.
Vrchol výstavní sezóny, galavečer ve společnosti spousty kynologů a psích šampionů. Výstava s naprosto odlišným nádechem, než klasické výstavy, úžasná show! 
Když nastává první kolo, jsem lehce nervózní, uklidňuje mě veselý pohled Lukči a její profesionální a sebevědomí výraz. V prvním kolem posuzuje pan Miroslav Václavík, znalec pro naše plemeno a tak je ve mně špetka naděje, že snad se podaří dostat do dalšího kola. Podařilo se a postupujeme. Následuje dlouhé čekaní, kdy již tradičně NON FCI nastupuje jako poslední.
Konečně přichází další kolo, rozstřel pro NON FCI, kdy posuzovalo 5 rozhodčích, z Finska, Portugalska a Italie.
Naprostá nervozita ze mě opadá v přípravném kruhu, kdy se na mě usměje a popřeje hodně štěstí paní rozhodčí a bývalá chovatelka z CHS Prima Nova, paní Lenka Svobodová. Nabíháme do kruhu, honí se mi hlavou, jak mám skvělého psa, nasadím úsměv, povzbudím Luky jak je super, ta ještě víc natáhne krok a já se dmu pýchou, jak mám elegantního psa. Dobíháme na vyznačený koberec a čekáme tzv. „rychlou smrt“ kdy rozhodčí mají hlasovací zařízení a hlasují pro svého favorita. Chvíle napětí a v tom na nás zasvítí „vítězný“ reflektor a my postupujeme do dalšího rozstřelu.  I v dalším rozstřelu se Luky prezentuje krásně, v pohybu úžasná, v postoji naprosto bez hnutí, pokud tedy nepočítám ocásek, tím spokojeně vrtěla celou dobu. Postupujeme dál a dál, až najednou „bojujeme“ o místo na stupni vítězů, o tom se mi v životě ani nesnilo. Poslední rozstřel, o první a druhé místo, chvíle napětí, stává se něco naprosto neuvěřeného a rozhodčí posílají Chodského psa na 1 místo. Skoro tomu nemohu uvěřit, zaplavuje mě neuvěřitelný pocit radosti, obzvláště po tom, co gratulující rozhodčí ke gratulaci přidávají pochvalu, jaká byla skvělá podívaná na nás, jako tým. Naprostou euforii vystřídaly slzy štěstí, bylo to opravdu úžasné já pyšná a šťastná jak dokonalého mám psa, a Lukča, ta jen očekávala záplavu piškotů a tenisáků, kterou jsem jí slibovala po celou dobu jejího bezchybného předvádění.  Až později doma, z videa zjišťuji, jakou úžasnou atmosféru vytvořili naši kamarádi, přátelé a náhodní fanoušci chodského psa, protože ten úžasný aplaus při našem každém nástupu do kruhu jsem si plně vychutnala až v klidu doma.

VIDEO


Fotka s panem rozhodčím, Miroslavem Václavíkem